RESULTAT 2o21

VINNARE: HAMPUS WINBERG, VARBERG, OPEN

CLARA FOLKESSON, VARBERG, DAM

CARL ÖJERT, UPPLANDS VÄSBY, JUNIOR

JAM n' SHINE 2021 OPEN

1. Hampus Winberg 15, Varberg
2. Noah Albrektsson 20, Falkenberg/Lund
3. Theo Tingstedt 16 lund
4. Sebbe Ström 29, Örebro
5. Eric Cragnell 16, Lund
6. William Gonzales 26, GBG
7. Doglas Ahlbom 21, Varberg
8. Joakim Salmonsseon 20, Värnamo
9. Magnus Björkenbo 26, Jönköping
10. Nils Öhrling Varberg

Best trick: Eric Cragnell 360 flip
Best dance move: Douglas Ahlbom

11. Niklas Walden 31, GBG
12. Magnus Hanehöj 30, GBG
13. Philip LJungberg, 31, Halmstad
14. Benjamin Ek 21, Varberg
15. Dennis Henell 25, Örebro
16. Claes Sheers, 25, Varberg
17. Erik Forsell 21, Malmö
18. David Doogan Åström, Varberg
19. Kalle Johansson 18, Varberg
20. Arvid Öhrling 17, Varberg
21. Hampus West, 20 Varberg
22. Jonas Reijonen 29, Hässleholm
23. Jonathan Glamheden, 25, Varberg
24. Malte Plan KBA

JAM n' SHINE 2021 DAM/TJEJ


1. Clara Folkesson 12, Varberg
2. Alma Bressel 11, Halmstad
3. Svea Paus 12, KBA
4. Vera Welander 12, Värnamo
5. Fanny Winberg 17, Varberg
6. Ruby Lynn, 13, Strägnäs
7. Ellen Abelsson, 12, KBA
8. Alice Ahlin 12, Vårgårda
9. Selina Göransson 9, Alingsås

JAM n' SHINE 2021 JUNIOR


1. Calle Öjert, 14, Väsby
2. Carlos Mba, 15 GBG
3. Arve Karlen 11 GBG
4. Ilon Vindvi 12, Stockholm
5. Oscar Drought 12, Alingsås
6. Jack Johansson 14, GBG
7. Max Jilek 15, Varberg
8. Oscar Hjertberg 14, Varberg
9 Vincent Ax 15, Malmö
10 Assar Löfgren 11, GBG
11. Melker Plan 11, KBA
12 Arvid Neimark 13, Varberg

Best flow/Line: Iilon Vindvi, Stockholm
Best speed/trick: Oscar Drought, Alingsås
Fläskar priset: Melker Plan, KBA

13. Edvin Kristiansson 13, Bjärred
14. Leon Myrhede Alm 12, Höör
15. Theo Eriksson 12, Varberg
16. Carl Lindeskär, 11, Uddevalla
17. Lukas Gyllensvärd 12, Varberg
18. Walter Sastre 12, GBG
19. William Svane 12, Varberg
20. Alve Nygren, 12 Varberg
21. Love Eklund 6 Trelleborg
22. William Torstensson 12, Varberg
23. Sindre Lindberg Kleveland Varberg
24. Olle Bredin, 10, Varberg
25. Filip Hedeås 13, Varberg
26. Emil Joworski 13, Borås
27. Edvin Gustavsson 12, Alingsås
28. James Ekström 15, GBG
29. Vigge Sveverinsson 11, Varberg
30. Eddie Fast 11 Värnamo
31. Oskar Andersson 10, Varberg
32. Ali Abdulrazak 12, Varberg
33. Vidar Kitti 11 KBA
34. Karaam Ramasan 11 Varberg
35. Karaam Komson 14 Varberg
36. Mio Eklund 10 Varberg

Fredag Bowlsession

  1. Hampus Winberg, Varberg

  2. Oscar Draught, Allingsås

  3. Otto Gabriel, Malmö

Special awards:

  • Clara Folkesson, Varberg

  • Love Eklund, Trelleborg

  • Hans "Puttis" Jacobsson, Uppsala